Jednoho dne, klasické pondělí, procházím dávku zhruba 30 mailů od Campus Events a vtom mě jeden z nich zaujme - [Campus Events] Equestrian Club Trail Ride. Hmm, jízda na koni, to by mohlo být zajímavý. Nějak jsem to ale víc neřešil a zapomněl na to. Několik dní potom píše Martin, že je tu nějaký výlet na koně a že bychom na to mohli jít. Tentokrát už jsem se nad tím trochu víc zamyslel a říkám si "...hmm...zajezdit si na koni...kdy se mi tohle povede?". No a jelikož výlet je, jak už to na Unionu bývá, kompletně zdarma a nemáme tak co ztratit, rozhodli jsme se spolu s pár lidmi přihlásit. Odjezd byl v sobotu v 11:30 kolem poledne, takže jsme před odjezdem stihli i oběd a dokonce jsme se v autobuse i trochu vyspali.

Circle B Ranch

Po hodině cesty vystupujeme uprostřed ničeho na jakémsi ranči, kde nám krátce po tradičním podepsání papíru, že v případě smrti nebudeme nikoho soudit apod. a výběru helmy začali rozdělovat koně. Nejdřív jsem si myslel, že naše koně bude někdo vést jako třeba na pouti, ale rychle jsem byl vyveden z omylu. Koně budeme "ovládat" sami a nikdo nám je vést nebude.

Čekáme, než všichni dostanou koně

Můj kůň se jmenoval Riley a už na začátku, kdy jsme čekali, než všichni budou připraveni, bylo vidět, že nedokázal stát na místě a pořád chtěl něco dělat. Když jsme měli vyjet, rozešel se automaticky sám, aniž bych mu musel dávat rozkaz, že má jít. Kůň předemnou byl línější, což Rileyho trochu štvalo, ale nějak jsme to spolu zvládli. Cesta byla velmi rozmanitá - místy se šlo hlubším bahnem, z kopce, do kopce....myslím, že jsme toho zažili dost. Zhruba ve dvou třetinkách cesty byla otevřenější širší cesta, kde se skupinově všechny naše koně rozběhli - to bylo asi to nejzajímavější. Nakonec jsme po hodině na koních úspěšně dorazili zpátky na ranč, odevzdali koně, udělali skupinovou fotku a jeli domů.

Momentka z jízdy
Skupinová fotka účastníků

Rozhodně nelituju, že jsem se tohohle výletu zúčastnil a nejspíš bych si to klidně jednou nebo dvakrát i zopáknul. Byla to celkem sranda a příštím generacím Čechů na Unionu rozhodně doporučuju! Kdy jindy se vám povede povozit se sami na koni a ještě k tomu zdarma?