První otázka při přípravách byla kam a čím letět. Nejbližší letiště od školy je Albany, ale letenky jsou tam šíleně drahé. Nejlepší volbou je tedy NY. A teda jakou aerolinkou?

Celkově měsíc jsem brouzdal po Kiwi a Skyscanneru. A vyšlo mi, že nejvýhodnější nabídka je určitě od Singapore Airlines. Letí se přes Frankfurt se dvěma kufry a na cestě strávíte cca 14 hodin. Je to jedna z nejlepších aerolinek, takže let a služby stojí za to. Letenku jsem koupil za 6500 od studenta 4 měsíce dopředu. Jediná nevýhoda je, že se odlítá v 6 ráno, takže na letišti se musí být okolo čtvrté.

Za stejnou cenu se dá dostat i z Vídně do NY. Ale hold to nejsou “Singapurci”.

Imigrační kontrola byla hodně "smooth". Čekalo mě jen pár otázek ohledně mého pobytu a byl jsem vpuštěn do USA.

Poté následoval týden v New Yorku plný poznávání, ale to až v jiném článku. A jak jsem se vlastně dostal do Schenectady?

Ostatní kluci jeli autobusem. Nicméně já jsem zvolil vlak, protože jsem měl dva velké kufry a menší krosnu. Měla 40 litrů a prošla jako carry-on na letišti přes kontrolu naprosto v pořádku.

Vlak jede přímo až do Schenectady, kde je to pak 10 minut chůze do školy. Takže naprosto bez problémů. Jede se z centra New Yorku - z Penn Station. Nevýhoda vlaku je, že může být trochu dražší - na poslední chvíli vyjde na 45 dolarů. Ale za ten komfort mi to stálo. Pro porovnání autobus vyšel cca na 20 dolarů a připlácelo se 10 dolarů za kufry.